Lasersko pomlajevanje obraza

Laserski žarek je nekoč postal pravi preboj v kozmetologiji - v 75% primerov je lahko nadomestil postopke injiciranja in kirurške posege. Pri laserskem pomlajevanju obraza ne gre le za glajenje gub in gub, odpravo prekomerne pigmentacije, povečanje čvrstosti in elastičnosti kože: žarki lahko čim bolj zgladijo relief povrhnjice in odstranijo brazgotine. Dokazano je, da ima ta postopek tudi terapevtski učinek, saj olajša zdravljenje nekaterih dermatoloških bolezni.

Kaj je lasersko pomlajevanje obraza?

Postopek se izvaja s posebnimi napravami, žarek se premika po površini kože obraza v "ročaju" in prodre v globino dermisa. Visoke frekvence in segrevanje poskrbijo za uničenje starih kožnih celic, okoliško zdravo tkivo pa ostane nespremenjeno. V njih se začnejo procesi aktivne proizvodnje kolagena in elastina - te snovi so potrebne za obnovitev poškodb. Prenovljena koža je popolnoma zdrava in popolnoma funkcionalna.

Glede na to, kateri del obraza potrebuje lasersko pomlajevanje, bo zdravnik izbral optimalno temperaturo zdravljenja, ki bo odpravila nastanek opeklin.

Lasersko pomlajevanje obraza ni travmatičen postopek, ne zahteva splošne anestezije in ne zahteva dolgega rehabilitacijskega obdobja z bivanjem pacienta v kliniki.

Indikacije in kontraindikacije za laserski lifting

Lasersko pomlajevanje obraza je edinstven kozmetični postopek, ki deluje kompleksno in rešuje več težav hkrati. Zato ima veliko indikacij - v sodobni kliniki zdravniki priporočajo tečaj več sej, če imate:

  • gube na katerem koli delu obraza– obrazne, starostne, globoke gube;
  • zmanjšana elastičnost kože– ptoza (povešanje vek), nastanek čeljusti, "lebdeči" oval obraza;
  • zunanje napake na koži– brazgotine, sledi aken in mehansko odstranjevanje velikih aken, strij;
  • spremembe polti– pojav rumenih madežev na koži, siv odtenek, popolna odsotnost naravnega rdečila;
  • prekomerna mastnost povrhnjice– spremljajo razširjene pore, pogost pojav aken in masten sijaj;
  • zabuhlost in vrečke, temni kolobarji pod očmi;
  • rozacea– vaskularne manifestacije na povrhnjici, kot so "mreže", "zvezdice".

Čeprav lasersko pomlajevanje obraza velja za varen postopek, nekaterikontraindikacijeza izvedbo obstajajo:

  • obdobja nosečnosti in dojenja;
  • onkološke patologije, ne glede na lokacijo maligne neoplazme;
  • diabetes mellitus katere koli vrste;
  • nepravilno delovanje ščitnice s prekomerno ali nezadostno sintezo hormonov;
  • duševne motnje;
  • nevrološke bolezni, kot je epilepsija (ki jo spremlja konvulzivni sindrom);
  • nagnjenost k nastanku keloidnih brazgotin;
  • luskavica, ekcem, herpes z znaki na obrazu.

Obstajajo tudi številne pogojne omejitve - poslabšanje kroničnih notranjih patologij, povišana telesna temperatura, menstruacija, poškodbe kože na območjih domnevne izpostavljenosti laserskim žarkom: počakati je treba, da se splošno zdravstveno stanje obnovi.

Prednosti in slabosti laserskega pomlajevanja kože

Zadevni postopek je eden najbolj priljubljenih in to ni presenetljivo - ima preveč prednosti, ki jih zdravnik glasi že ob prvem posvetovanju:

  • pod vplivom laserskih žarkov se aktivirajo naravni biološki procesi v celicah dermisa - regeneracija, metabolizem, proizvodnja kolagena in elastina;
  • postopek se lahko izvaja za kateri koli tip kože, ne glede na resnost starostnih sprememb in obstoječe dermatološke težave (obstajajo posamezne izjeme s seznama kontraindikacij);
  • verjetnost nastanka brazgotin se zmanjša na nič in se poveča le, če ne upoštevate priporočil strokovnjakov glede nege kože v obdobju rehabilitacije;
  • alergijske reakcije in nalezljivi zapleti so izključeni, čeprav so neločljivo povezani s kirurškimi posegi in tehnikami injiciranja;
  • pomanjkanje popolnega rehabilitacijskega obdobja - v samo nekaj dneh se koža obnovi, uporaba zdravil ni potrebna;
  • neželeni učinki so majhni, hitro izginejo in spadajo v kategorijo normalne reakcije telesa na agresiven vpliv.

Obstaja tudi nekaj "slabosti" laserskega pomlajevanja kože:

  • da bi dosegli izrazit učinek, boste morali opraviti tečaj več sej;
  • rezultati trajajo krajši čas v primerjavi z lepotnimi injekcijami in kirurškimi posegi;
  • morajo biti izpolnjene zahteve za pripravljalno obdobje.

Samo tri pomanjkljivosti so odlično izravnane s koristmi laserskega pomlajevanja obraza!

Vrste laserskega pomlajevanja

Obravnavani postopek je mogoče izvesti z različnimi metodami - vsaka od njih je varna in zelo učinkovita. Med posvetovanjem bo zdravnik pacientu povedal o vsaki vrsti laserskega pomlajevanja obraza, izbira bo potekala ob upoštevanju posameznih parametrov - starosti, začetnega stanja kože, prisotnosti notranjih patologij in dermatoloških bolezni, resnosti starosti. - povezane spremembe.

Ablativne metode

Izvaja se s polnimi ali delnimi laserskimi žarki. Med delom zdravnik popolnoma očisti površinsko plast povrhnjice od "starih" celic ali jih poškoduje na majhni globini. Obnova kože se pojavi zaradi aktivne proizvodnje kolagena, elastina in delitve celic zdravih tkiv, ki obdajajo mesta izpostavljenosti žarku. Nova koža je čvrsta, elastična in enakomernega tonusa.

Ablativne metode trajno poškodujejo povrhnjico, zato bo njihova obnovitvena doba nekoliko daljša kot pri drugih.

Frakcijski

Laserski žarek se skozi posebno mrežico razprši v mikrožarke – poškodba povrhnjice prizadene le 20-25% površine, preostale celice ostanejo nespremenjene in popolnoma funkcionalne. Tak ciljni učinek spodbuja izhlapevanje tekočine iz celic in hitro obnovo regeneracijskih procesov. Nedotaknjene celice začnejo proizvajati kolagen in elastin v velikih količinah - to je potrebno za celjenje nastale škode.

Ker gre pri frakcijski vrsti laserskega pomlajevanja obraza le za delno poškodbo povrhnjice, okrevanje traja le nekaj dni.

Laserska biorevitalizacija

Gre za kombinacijo dveh tehnik – poškodbe celic za spodbujanje bioloških procesov in vnosa hialuronske kisline v plasti dermisa. Naprava oddaja kratke impulze in jih večkrat ponavlja - to omogoča "razbijanje" odmrlih celic. Hkrati laser dovaja izbrano zdravilo na želeno globino - ta parameter nastavi zdravnik.

Laserska biorevitalizacija je še posebej priporočljiva pri izrazitih znakih staranja na obrazu - globokih gubah, gubah in gubah. Ima kumulativni učinek in podaljšan učinek - izboljšanje videza bo opazno še 2-3 mesece po koncu postopka.

Polna širina

Koža je izpostavljena polnemu žarku, kar vodi do poškodbe celotne povrhnjice. Ta metoda je kot nalašč za tiste, ki imajo številne kozmetične in dermatološke težave. Dejansko se po tej vrsti laserskega pomlajevanja površinski sloj obraza obnovi za 100 %. To kozmetologi predpisujejo tistim bolnikom, ki se želijo znebiti brazgotin, brazgotin in sledi po aknah.

Ima dolgotrajno okrevanje - hospitalizacija ni potrebna, vendar je vredno vzeti 7-10 dni dopusta za počitek, izvajanje postopkov za nego kože in ne skrbeti za lasten videz v obdobju rehabilitacije.

Neablativna metoda

Odlično deluje na povešeno kožo, globoke gube/gube in prekomerno pigmentacijo. Omogoča vam, da v enem postopku obdelate veliko površino kože naenkrat - na primer vsa področja obraza. Prednost neablativne metode je, da se poškodujejo globoke plasti dermisa, povrhnjica ostane nespremenjena.

Tovrstno lasersko pomlajevanje obraza ima tudi prijeten »stranski učinek« - poleg pomlajevanja je tudi odprava starostnih peg, zožijo se pore in sledi aken postanejo minimalno opazne.

Površina

To je najbolj neboleča in najvarnejša metoda obravnavanega postopka - med postopkom so laserskim žarkom izpostavljene samo površinske celice, celo bazalna membrana ostane nedotaknjena. Ta tehnika odlično rešuje problem začetnih stopenj staranja, popravlja ton obraza in odpravlja neenakomeren relief.

Posebnost je, da okrevanje traja le 3 dni, dobljeni rezultati pa trajajo 6-12 mesecev.

Mediana

Priporočljivo za tiste bolnike, ki že imajo gube, vključno s starostnimi pegami, starostnimi pegami in rahlo povešeno kožo. Spada v kategorijo laserskih pilingov, žarki delujejo do globine največ 1, 3 mm.

Poseg izvajamo z uporabo anestetičnih gelov, po katerem lahko pacient še 24 ur čuti nelagodje in celo rahlo bolečino. Rehabilitacija traja najmanj 5 dni.

Globoko

Laserski žarek poškoduje vse plasti povrhnjice, vključno s papilarno plastjo. Postopek globinskega laserskega pomlajevanja je boleč, a le z njim lahko rešimo problem izrazitih starostnih sprememb. Kozmetologi priporočajo to tehniko bolnikom, starejšim od 50 let.

Rehabilitacija traja do 2 tedna, če pa v tem obdobju upoštevate vsa zdravniška priporočila, bodo doseženi rezultati trajali 4 leta (v povprečju).

Kako se pripraviti na lasersko pomlajevanje kože?

Kot del pripravljalne faze poteka začetno posvetovanje s specialistom. Med njim zdravnik pregleda kožo obraza, oceni njeno stanje, ugotovi težave, izključi ali potrdi prisotnost kontraindikacij. Kozmetolog se takoj odloči o izbiri metode laserskega pomlajevanja in številu sej na tečaj. Nato se pacientu dajo priporočila o pripravi na postopek - začne se 14 dni pred načrtovanim datumom. Kaj je pomembno narediti:

  • ne izpostavljajte obraza ultravijoličnim (sončnim) žarkom, ne obiščite solarija;
  • zavrniti izvajanje kakršnih koli kozmetičnih postopkov, ki so povezani z motnjami / poškodbami kože - pilingi, čiščenje obraza;
  • Prenehajte jemati nekatera zdravila (fluorokinolone, diuretike, sulfonamide, nesteroidna protivnetna zdravila) šele po posvetu z zdravnikom.

3 dni pred načrtovanim datumom laserskega pomlajevanja obraza morate prenehati piti alkoholne pijače, priporočljivo je prenehati kaditi (ali radikalno zmanjšati število cigaret) in v svojo prehrano ne uvajati živil iz kategorije alergenov (jagode, čokolada, maline, citrusi, morski sadeži).

Postopek laserskega pomlajevanja

Sam postopek se začne s kontrolnim pregledom obraza - zdravnik se mora prepričati, da na površini kože ni vnetij, prask ali sveže porjavele kože. Po tem se lasersko pomlajevanje izvaja v fazah:

  1. Čiščenje obraza pred ostanki dekorativne kozmetike, prahu in umazanije– izvajamo s profesionalnimi toniki in losjoni, ki ne vsebujejo alkohola.
  2. Dezinfekcija kože– obraz obdelamo z antiseptično raztopino, ki preprečuje prodiranje povzročiteljev okužb v povrhnjico.
  3. Anestezija– se ne izvaja pri vseh vrstah posegov, ampak je na željo pacienta treba uporabiti anestetični gel. Po tem zdravnik počaka 15-20 minut - ta čas je dovolj, da se pojavijo analgetične lastnosti uporabljenega izdelka.
  4. Sama laserska obdelava kože. Bolnik lahko čuti toploto, rahlo mravljinčenje ali pekoč občutek. Ne pozabite usmeriti toka hladnega zraka na obraz - to olajša stanje in zmanjša intenzivnost neprijetnih občutkov.
  5. Nanos pomirjujoče maske– lajša vnetje, pomaga hitro odpraviti oteklino, rdečico in zmanjša resnost srbenja.

Takoj po koncu seje lahko pacient zapusti kliniko, potem ko je predhodno prejel priporočila zdravnika glede obdobja okrevanja.

Lasersko pomlajevanje obraza: fotografije pred in po

pred in po laserskem pomlajevanju

Okrevanje po posegu

Trajanje obdobja okrevanja je odvisno od vrste laserskega pomlajevanja obraza. Minimalno obdobje je 2-3 dni, vendar pogosteje rehabilitacija zahteva 5-10 dni. Ne glede na to, katera tehnika je bila uporabljena, je v prvih 24 urah po seji strogo prepovedano dotikati se obraza z rokami ali celo umivati obraz. V naslednjih 3 dneh okrevanja:

  • Strogo prepovedano je izvajati termalne postopke - obisk kopeli, savne ali vroče kopeli je treba odložiti;
  • Za umivanje ne morete uporabljati vode iz pipe - ima visoko vsebnost klora, kar vodi do opeklin in draženja;
  • ni vam treba biti dolgo zunaj - ultravijolični žarki (prodrejo tudi skozi goste oblake) bodo povzročili močno pigmentacijo;
  • Za čiščenje ne uporabljajte kozmetike, ki vsebuje etanol, pri umivanju pa uporabite krpo ali pilinge (tudi mehke, nežne);
  • Negujte obraz z vlažilno kremo 2-3 krat na dan;
  • Izdelke, ki vsebujejo pantenol, nanesite na kožo enkrat dnevno.

V 2 mesecih po obravnavanem posegu je kemični piling strogo prepovedan! In tudi v oblačnem vremenu boste morali na obraz nanesti kremo za sončenje z visokim indeksom SPF.

Krast ne morete odstraniti na silo ali si opraskati obraza – to lahko povzroči nastanek brazgotin, ki jih je mogoče odstraniti le kirurško.

Možni zapleti in posledice

Takoj po seji koža obraza postane rdeča, močno srbi, pojavi se pekoč občutek - to je normalna reakcija na poškodbe povrhnjice in globljih plasti dermisa. Če je nelagodje hudo, morate vzeti antihistaminike v obliki tablet, katerih izbiro bo priporočil kozmetolog. 2. dan po laserskem pomlajevanju obraza se začne aktivno luščenje. Navedeni učinki so norma, ni treba ukrepati, dovolj je, da dosledno upoštevate priporočila za rehabilitacijo, ki jih je dal specialist.

Če na koži obraza:

  • izpuščaji so se pojavili v obliki majhnih mozoljev;
  • obstajajo znaki vnetja;
  • začele nastajati brazgotine,

potem se obrnite na kliniko za posvet. Najpogosteje se to zgodi, če bolnik sam ni upošteval pravil obdobja okrevanja.

Mnenja o laserskem pomlajevanju

Naši pacienti pustijo samo pozitivne ocene o kateri koli vrsti laserskega pomlajevanja obraza. To je posledica ne le lastnosti in zmožnosti postopka, temveč tudi visoke strokovnosti zdravnikov, ki delajo. Imajo dovolj znanja in izkušenj, delajo na sodobni certificirani opremi in se strogo držijo mednarodnih protokolov za izvajanje seans.

pogosta vprašanja

Vsa vprašanja o postopku lahko zastavite kozmetologu med prvim posvetovanjem. Ker pa je večina standardnih, so spodaj odgovori na najbolj priljubljene.

Kdo lahko opravi lasersko pomlajevanje kože?

Moški in ženske, stari 18 let in več. Pomembno je, da nimajo pogojev, ki so vključeni na seznam kontraindikacij. Lasersko pomlajevanje kože obraza je odlična alternativa operaciji.

Kakšen učinek daje postopek, poleg pomlajevanja?

Z laserskim žarkom lahko odstranimo brazgotine, tetovaže, akne in akne. Koža se splošno izboljša - vnetni procesi se ustavijo, proizvodnja lojnic se zmanjša, pore se zožijo.

Kako dolgo traja en laserski postopek pomlajevanja obraza?

En postopek traja 30-60 minut. Če zdravnik uporablja lokalne anestetike, se trajanje seje poveča za 15-20 minut (trajanje gela).

Kdaj bodo prvi rezultati?

Takoj po rehabilitaciji se koža obraza preoblikuje. Postane gladka, brez pigmentnih madežev, napeta, elastična, majhne gubice so zglajene.

Ali je mogoče lasersko pomlajevanje obraza kombinirati z drugimi postopki?

Da, vendar v omejenem obsegu in le po posvetu s kozmetologom! Po končanem tečaju so dovoljena injekcijska polnila in botulinska terapija.

Koliko postopkov je potrebnih?

Običajno se priporoča tečaj 2-5 sej z odmorom 2-4 tedne.

V strokovni kliniki so strokovnjaki pripravljeni zagotoviti celovito storitev laserskega pomlajevanja obraza - od začetnega posveta do spremljanja stanja kože v obdobju rehabilitacije. Strokovnjaki delajo samo s profesionalno opremo, postopek se izvaja v strogem skladu z obstoječimi protokoli, kar zmanjšuje tveganje neželenih učinkov in zapletov na nič.